Rüyada Döner Görmek Yemek Kesmek

Rüyada Döner Görmek Yemek Kesmek hayallerin gerçekleşeceğine, gelire gelecek artışa, duygusal yükü olan kimseden uzaklaşmaya, cömert bir aile ferdine, yararlı uğraşlar gerçekleştireceğine, kısa zamanda duyulacak sevindirici habere, şöhrete ulaşmaya, emniyette kalmaya, hayali kurulan bir başarıya, sevinmeye delalet eder. Bir diğer yoruma göre de sıkıntıya, üzüntüden kurtulamamaya, zalim bir tanıdığa, cahil bir insana işaret eder. Bazı durumlar için de rüya ilminde önde gelenler : Bu rüya cefa çekerek ümit ettiği refaha, cefa çekerek kavuştuğu kazanca, meşakkatle ulaştığı nimete, zorlanarak ümit ettiği itibarlı mertebeye işarettir.

Sizlerin pratik yazılara kolayca ulaşabilmesi ve cevap bulabilmesi gayesiyle uzun süren araştırmalar oluşturduk. Makalemizi gözden geçirirken önemi vurgulanan diğer yazıları gözden geçirmeyi ihmal etmeyin. İleride ihtiyaç duyduğunuzda rahatlıkla web sitemize girebilmek isterseniz ruya.aramak.org’u favorilerinize eklemenizi tavsiye ederiz.

Rüyalar ile İlgili Kısa Bilgiler

Rüyada Döner Görmek Yemek Kesmek-66

 • Uyandıktan beş dk. sonra gördüğümüz rüyanın yüzde 50’sini hatırlamamaya başlarız.
 • Kaza yüzünden gözleri görmeyenler görsel rüyalar görebilir. Doğuştan göremeyen kimseler görsel rüya göremez; lakin aynı seviyede dokunma ve duyguları hisseder.
 • Çok fazla ruhsal sorunları bulunan insanlar haricinde herkes rüya görebilir. Eğer rüya göremediğini söyleyenlerdenseniz, aslında rüyalarınızı unutuyorsunuzdur.
 • Gözleri gören kimselerin yüzde 12`si rüyalarını renksiz görür, yüzde 88’i ise tüm renklerin seçilebilir olduğu şekilde görürler. 1915 ile 1950 yılları arasında yapılan araştırmaya dayanarak rüyaların büyük çoğunluğu renksiz görülüyordu. Ancak sonuçlar 1960`lı yıllardan itibaren ciddi oranda değişime uğradı. Günümüzde 25 yaşın altındaki insanların yalnız küçük bir yüzdesi rüyalarını renksiz. Son araştırmalar bahsi geçen değişikliğin nedenini renksiz televizyondan tam renkli elektronik cihazlara geçmemize bağlıyor.
 • Ortalama olarak gece boyunca iki saate yakın süreyle rüya görülür.
 • REM, uykunun standart bir evresidir. REM uykusu yetişkinlerde tüm uykunun yüzde 20-25`ini kapsar. REM uykusu yarı felç durumudur. oynatılamaz.
 • Zihnimiz vücudumuzun o sırada duyduğu olguları rüyalarda birleştirebilir.
 • Erkekler, erkekler ile ilgili daha sık rüya görür. Bir erkeğin rüyasında karşılaştığı karakterlerin büyük çoğunluğu erkektir. Kadında bu oran eşittir.
 • Erkekler rüyalarındakadınlardan daha negatif hisler tecrübe ederler.
 • Araştırmalar insanların yaklaşık %25’inin rüyalarda gelecekle ilgili simgeler gördüğünü, 3/4’ünün ise geçmişle ilgili simgeler gördüğünü gösteriyor.
 • Kesin bulgular ile kanıtlanamasa da, gerçekleştirilen araştırmalarda horlayan insanların daha az sayıda ve genellikle unutulan rüyalar gördüğü sonucuna varılmıştır.